Masz pytania? Zadzwoń do nas: 

  /84/ 664-22-71 lub 795- 041-035

O przedszkolu

Przedszkole „Dobry start” znajduje się przy ulicy Słowackiego 7 b, w zacisznym centrum Tomaszowa Lubelskiego. Tuż obok naszej placówki znajduje się wiele miejskich obiektów rekreacyjnych, takich jak park, basen, nadleśnictwo, Lokalne Centrum Wspierająco–Aktywizujące z nowoczesnym placem zabaw przystosowanym do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Dzięki temu nasze codzienne zajęcia odbywające się na świeżym powietrzu są bardzo urozmaicone.

Oddziały przedszkolne stacjonują na parterze budynku, który jest pozbawiony barier architektonicznych. Wokół budynku znajduje się ogród z placem zabaw.
Przedszkole jest placówką terapeutyczną, co oznacza że wszystkie zajęcia są organizowane i prowadzone z naciskiem na terapię. Zespół nauczycieli i specjalistów posiada kwalifikacje, dzięki którym w sposób elastyczny dostosuje program wychowania przedszkolnego do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Przedszkole oferuje zajęcia w formie bezpłatnej dla rodzica – nie pobieramy opłat z tytułu czesnego. Rodzic pokrywa jedynie koszty związane z wyżywieniem dziecka (jeżeli nie korzysta z dofinansowania do posiłków dla dziecka).

Organem prowadzącym przedszkole jest Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tomaszowie Lubelskim – organizacja z niemal 30-letnim doświadczeniem w zakresie pracy na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami. Stanowi ono część ogólnopolskiej struktury liczącej ponad 120 Kół terenowych.