Masz pytania? Zadzwoń do nas:

/84/ 664-22-71 lub 795- 041-035

Aranżacja przestrzeni

Sale w naszym przedszkolu wyglądają nieco inaczej, niż w tradycyjnych placówkach. Urządzając je wyszliśmy z założenia, że organizacja przestrzeni powinna w maksymalnym stopniu zachęcać dzieci do aktywności oraz ułatwiać im naukę. Dlatego wyznaczyliśmy strefy nauki, w których zastosowaliśmy jasną i neutralną kolorystykę, ograniczyliśmy także ilość bodźców działających rozpraszająco, aby ułatwiać dzieciom koncentrację uwagi. Zadbaliśmy również o to, aby ustawienie stolików zapewniało każdemu dziecku kontakt wzrokowy z nauczycielem. Natomiast strefy zabawy zorganizowane są w taki sposób, aby zachęcać dzieci do aktywności – są kolorowe, wyposażone w polisensoryczne aplikacje na ścianach, książki, zabawki i wszystko to, czego potrzebuje dziecko, aby dobrze się bawić.